ABD HAPİSHANEDE MÜSLÜMAN OLAN MAHKUMLARI KONUŞUYOR

0
60
Amerikan hapishanelerinde müslüman olan mahkum sayısı

Amerika’nın sosyal medyada meşhur sitelerinden biri olan Quora’da bir tartışma başladı. Quora daha çok bilgi kaynaklı bir site olarak yayın yapıyor, başlatılan tartışma abd hapishanelerinde müslüman olan mahkum sayısı.

Esas olan konu ise bu sayının her yıl yüzde yirmi artması. Bu sadece bir sosyal medya tartışması değil köklü tv kanallarından Cnn yapılan araştırmaları masaya yatırıp tartışmaya açtı. Tartışmaya sosyal medya kullanıcılarından değişik yorumlar geldi, kullanıcılar hapishanede mahkumların büyük bir yalnızlığa düştüğü, içine dönen mahkumların büyük bir güç ve yaratıcı arayışı hissettikleri bu ihtiyaca ise Hıristiyanlığın sessiz kalıp İslam’ın cevap vermesi sebep olarak gösterdi.

Bazı kullanıcılar ise Abd hapishanelerinde din görevlisi isteyen Müslümanlar için hapishaneye imam atandığı imamlarında diğer dinlerde olduğu gibi sadece kendi mensupları ile değil diğer mahkumlar ile de şefkatli bir şekilde ilgilendiği ifade edildi.

Bir takım kullanıcılar ise günümüzde dini yaşamın bir tür kültürel faaliyet haline geldiği bu tür bir yaklaşımın ise din/inanç gibi ihtiyaçları karşılamadığı bu boşluğa İslam’ın hitap ettiği vurgulandı. Yıllardır medya üzerinden korkunç paralar harcanıp İslam’a karşı bir algı oluşturmak için büyük bir çaba harcansa da İslam batı’da sessiz sedasız yükselmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here