ABD’den İTİRAF GİBİ PKK AÇIKLAMASI

0
30
amerika itiraf etti

Amerikan yönetimi ile Türkiye arasındaki Afrin gerilimi her geçen gün artmaya devam ediyor. En son krize dahil olan NATO ise Türkiye’yi haklı bularak beklenmedik bir çıkış yaptı. Türkiye’nin iddiası Suriye kuzeyinde oluşturulan bir terör yapılanmasına karşın sessiz kalınmayacağı yönünde iken ABD durumu sınır güvenliği olarak adlandırmaya çalıştı.

Ülkemizin 30 yılı aşkın süredir uğraştığı PKK terörü ile güney sınırımızdaki unsurların arasında bir fark görmemesi Amerikan yönetiminin ilgili örgütleri PKK’dan ayırması anlaşmayı imkansız hale getirdi.

Ancak ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert son yaptığı açıklama ile adeta itiraf niteliğinde sözler sarf etti. Türkiye’nin ısrarlarına rağmen dört bin tır silahla donatıp sürekli YPG olarak bahsettiği guruplar için sözcü Nauert skandal sözler söyledi. Yaptığı açıklamada “Türkiye gözünü DAEŞ’ten ayırdı ve PKK’nın peşine düştü” sözleri Ankara’da “itiraf” olarak değerlendirildi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal yaptığı açıklamada “ABD ilk kez PYD/YPG yerine PKK ifadesini kullandı. İlginç olan ise bunu düzeltme gereği görmediler. Biz zaten uzun süredir buna dikkat çekiyorduk. Sözcüleri de bunu itiraf etmiş oldu” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here