AVRUPA’da CAMİYE AFRİN SALDIRISI

0
19
almanyada camiye çirkin saldırı

Türkiye’nin üç gün önce Afrin’e yönelik başlattığı ve akabinde kara harekatı ile devam eden operasyonlar dünyanın her yerinde ses getirmeye devam ediyor. Operasyonların başlamasından sonra bir çok ülkeden farklı açıklamalar gelirken Almanya’da yaşanan olay Avrupa’nın tahammülsüzlüğünü gösterir cinsten.

Amerika’nın dört bin tır silah, mühimmat ve askeri araç ile birlikte güney sınırımızda donattığı terörist guruplara ses çıkarmayan Avrupa kamuoyu, bıçak kemiğe dayanıp Türkiye kendini savunmaya kalkınca en çirkin tepkileri göstermekten geri durmuyor.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’in Almanya Minden Camisine yapılan saldırılar bunun en somut delili niteliğinde. Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün sosyal emdya hesabından paylaştığı fotoğraflarda saldırganların camiye ait camları kırdığı, duvarlarına spreyler ile yazılar yazdığı görülüyor.

Caminin duvarlarına değişik renklerde boyalar atan saldırganlar camide maddi hasara neden oldu. Görüntüleri paylaşan Külünk fotoğrafın altına “Hainler gece korkaklıklarını camiye saldırarak göstermişler” notu düştü. (Kaynak: Oda Tv)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here