CHP’li DUDU’dan ŞOK İDDİA: ROKETLER TÜRKİYE’den…

0
31
chpli vekilden reyhanlıya atılan roket iddiası

Türkiye Afrin bölgesinde yaşana terör örgütleri konuşlanması konusunda Amerika ile bir sonuç alamayınca tehlikenin artışına daha fazla seyirci kalmadı ve bölgeye doğrudan müdahale etti. Türk Silahlı Kuvvetleri son zamanların en kapsamlı hava operasyonu ile başlatılan harekata kara gücü ile de destek vermeye başladı.

Afrin operasyonu ile birlikte bir kesim savaşa hayır kampanyası başlatırken ana muhalefet partisi CHP’nin Hatay Milletvekili Mevlit Dudu’dan çok ciddi bir iddia gündeme geldi. Dudu’nun çıkışı Afrin’e neden girdik, savaşa hayır minvalinde bir çıkış değil.

Harekatın başlamasından sonra Hatay’ın Rehyanlı ilçesine roket saldırıları gerçekleşmişti. Bu saldırılar sonucu Suriyeli bir kişi hayatını kaybederken iki kişi yaralanmış ve ilçede maddi hasar oluşmuştu.

İşte Mevlüt Dudu’nun iddiası tam bu noktada toplanıyor. Rehyanlı ilçesine atılan roketlerin sınır dışından değil Türkiye içinden olduğunu iddia eden Dudu iddiasını bir takım veriler ile destekliyor. Hatay Vekili Mevlüt Dudu “Bu roketler 12 kilometre menzile sahip, buradan Afrin 12 kilometreden daha uzak. Bu roketlerin Türkiye sınırları içserisinden atıldığı bilgisi bize verildi” şeklinde konuştu.

Sputnik Türkiye’nin duyurduğu haber bu ciddi iddiayı gündeme taşıyor. Bizim üzerinde durduğumuz nokta ise Mevlüt Dudu’nun açıklamasında yer alan “bize bilgisi verildi” ifadesi. Son derece ciddi olan bu iddia için iki şey söylenebilir, ya gerçekten vekil Dudu’nun dediği gibi roketler sınır içinden atıldı ya da Afrin operasyonunu istemeyen bir kesim hatalı bilgiler ile muhalefeti yanıltıyor.

Beklenti ise hükümet ve TSK kanadından bu iddialara ivedilikle cevap verilip bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi. Şimdi gözler Mevlüt Dudu’nun iddiasının hükümet kanadında nasıl yankı bulacağında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here