ÇİZGİ FİLMDE ŞOK

0
22

İnternet artık çocuklar tarafından da çok rahatlıkla ulaşılabilen bir alan haline geldi. Gelişen teknoloji interneti cebimizde taşınabilen küçük cihazlara kadar sığdırabiliyor. Her türlü veriye rahatlıkla ulaşabilme olanağı tanıyan internet dünyası yetişkinler tarafından kontrolsüz bırakıldığı zaman çocuklar için bir çok tehlikenin de kapılarını aralamış oluyor.

Özellikle misafirlik zamanlarında çocukları daha pasif halde tutmak için aileler tarafında tercih edilen ilk alternatif arasında internet yer alıyor. Son derece masum görülen çizgi filim videoları ile baş başa bırakılan çocuklar aslında büyük bir tehlikenin ortasına atılıyor.

Webtekno’da yer alan bir haber tüyler ürpertici gerçeği gözler önüne serdi. haberde çocuklar tarafından çok sevilen ve sıklıkla izlenen Karlar Prensesi Elsa isimli çizgi filim videolarında pornografik skeçler tespit edildi. Başlangıçta son derece masum görünen videolarda aileler herhangi bir tehlike görmezken ilerleyen dakikalarda durum değişiyor.

Siber güvenlik uzmanı Brett Lee konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Çok sakıncalı bir durumla karşılaştık. Geçtiğimiz hafta okullarda ebeveynlerle konuşmaya başladım ve konuştuğum ebeveynlerin tümünün bunun farkında olmadığını gördüm” dedi. 

Habere göre tehlike sadece Elsa karakterinin yer aldığı çizgi filimde değil. Örümcek Adam ve Hulk gibi çocukların çok sevdiği diğer çizgi filimlerde de “fetişler, cinsel davranışlar, parçalanma, yamyamlık” gibi çocuklar açısından son derece tehlikeli içerikler tespit edildi. Yeni dünya düzeni istediği hedeflere ulaşma açısından hiç bir masumiyete saygı duymuyor. Bu yüzden özellikle çocuklarınız konusunda çok daha fazla hassas davranmak zorundasınız. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here