DİKKAT! PTT MESSENGER İÇİN SAHTE SÜRÜM YAPILDI

0
17
ptt messenger için sahte üretim yapıldı

Telefon üzerinden mesajlaşma uygulamaları dünyada teknoloji alanında en popüler olan uygulamaların başında geliyor. Bir çok marka bu alanda birbirleriyle yarışsa da kullanıcıların ihtiyaç ve duygularına en çok hitap eden uygulamalar bariz bir şekilde ön plana çıkmayı başarıyorlar. Tüm dünyanın katıldığı bu yarışta Türkiye de yerini almak için PTT ile geliştirdiği messenger uygulamasını hayata geçirdi.

Ancak son dakika olarak duyurulan haberler dolandırıcıların bu yeni alana da el attığını ortaya çıkardı. Başbakan Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ’ın kamuoyuna duyurduğu yerli uygulama için vatandaşlar internete koştu. PTT Messenger için internet üzerinden araştırma yapanların karşısına bir uygulama çıktı. İşte tuzak burada yatıyor. Çünkü Başbakan’ın müjdelediği haber henüz uygulamaya sokulmadı.

Fakat karşılaşılan uygulama dolandırıcıların el attığı yeni bir alandan ibaret. Henüz resmi mobil uygulaması yayınlanmayan PTT Messenger için sahtesini yapıp internete koyan dolandırıcılar vatandaşları bu tuzağa çekmeye başlayınca PTT resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Açıklamasında “Çeşitli internet sitelerinde yayınlanan PttMessenger adlı dosyanın PTT A.Ş. ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Ptt Messenger olarak herhangi bir indirilebilir apk dosyası mevcut değildir. Sahte uygulamayı indirenlerin ne gibi risklerle karşı karşıya oldukları bilinmezken PTT, Zebrachat’in Messenger için geliştirme aşamasında olan bir proje olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here