E DEVLET SOYAĞACINI AÇTI VATANDAŞ SİTEYİ KİTLEDİ

0
26
e devletten soyağacı öğrenme

Devletin internet üzerinden ulaşılan en kapsamlı hizmeti olan e-devlet sistemi yani bir uygulamayı duyurdu. E-devlet üzerinden soyağacınıza ulaşma fırsatı sunan hizmete vatandaş adeta akın etti.

Hizmet e-devlet üzerinden uygulamaya girer girmez büyük ilgi ile karşılaştı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü alt soy üst soy raporu olarak bilinen halk arasında soyağacı diye anılan hizmete artık e-devlet üzerinden ulaşılabileceğini duyurdu. 

Sadece size ait olan özel şifreniz ile e-devlet hizmetlerine eriştiğiniz vakit yandaki ekran görüntüsünün olduğu bölümden devletin size dair hazırlamış olduğu soyağacınıza ulaşabilirsiniz. 

Uygulama duyulunca o kadar yoğun bir ilgi ile karşılaştı ki e-devlet internet sitesi 8 Şubat günü saatlerce erişime kapalı kaldı. Aşırı ziyaretçi sebebi ile hizmet veremeyen internet sitesi ilerleyen saatlerde yavaş yavaş erişime açıldı. 

E-devlet hizmetinin ilgili bölümüne ulaşmak için postanelerden alabileceğiniz bir şifreye ihtiyacınız var. SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

Sitede paylaşılan bilgilerde vatandaşlık haklarının korunumu kanunu sebebiyle yan akrabalara ait soy ağacı bilgisi paylaşılmıyor. Yoğunluğun devam etmesi sebebiyle an itibariyle ( 09.02.2018 / 00:34 ) internet sitesine erişim sağlanamıyor.