FİNALE KALINCA ÖYLE BİR ŞEY İTİRAF ETTİ Kİ!

0
17
Kazakistan'da güzellik yarışması finalinde yarışmacı erkek çıktı

Sputnik’te yer alan bir haber duyanları şaşkına çevirdi. Kazakistan’da yaşanan olay bir güzellik yarışmasında meydana geliyor. Kazakistan’ın Almatı kentinde düzenlene bir güzellik yarışmasında finale kalan yarışmacı herkesi şok eden bir itirafta bulundu.

22 yaşında olan Dagilev güzellik yarışması düzenlendiğini duyunca yarışmaya katılmak için başvuruda bulundu. Adını Arina Aliyeva olarak belirten Dagilev başvuru formuna bir fotoğrafını ekleyerek jüri heyetine gönderdi.

Tam 4000 başvuru arasından finale kalan Dagilev final yarışlarına hazılrık yapılırken şok bir itirafta bulundu. Yarışma organizatörlerine gerçekte erkek olduğunu söyleyen Dagilev juriye şok etmeyi başardı ancak yarışmadan ihraç edildi.

Dagilev neden böyle bir şey yaptığını soran gazetecilere ise “Bugün etrafımızdaki kzıların hepsi aynı tip makyaj yapıyor ve aynı şeyleri giyiniyor. Trendi takip ederek güzel olduklarını sanıyorlar ancak ben doğal güzellikten yanayım. Dört bin kişi arasından finale kalarak da bunu ispat ettim” diye ilginç bir açıklama yaptı.

Bu arada Dagilev’in açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Bugün gerçekten de moda adı altında  tek tip bir gençlik oluşturuldu. Aynı makyajlar, aynı kombninler ve hatta aynı estetikler. Yüzlerce farklı insanın tek bir kalıba benzeme gayreti güzellik ve aşk gibi kavramları da yozlaştırıp alelade bir tüketim metası haline dönüştürdü. Dagilev’in bu sürprizi azda olsa bir uyanışa sebep olursa ne mutlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here