KADIN PEDİ YÜZÜNDEN BACAKLARI KESİLDİ

0
30
ped yüzünden bacağı kesildi

Akılalmaz olay Kalifroniya’da yaşandı. Adı Lauren Wasser, Kaliforniyalı ünlü bir model olan Lauren 2012 yılında inanılması güç bir olay yaşadı. Ağır bir rahatsızlık dönemine giren güzel model gerek kendisi gerekse çevresindekiler grip olduğu şüphesi ile hastaneye gitti. Ancak başına hiç beklemediği acı olaylar geldi.

GRİP DİYE GİTTİ BACAKLARINI KAYBETTİ

Grip olduğu gerekçesi ile hastaneye giden Lauren Wasser adındaki model dktorların muayenesi sonucunda grip olmadığını hastalığının toksik şok sendromu olduğu ortaya çıktı. Toksik şok sendromu bakterilerin salgıladığı toksinler sonucu ortaya çıkan bir hastalık.

Ancak yaşadıkları bununla bitmeyen güzel model Wasser hastalığını sebebini duyunca bir kez daha şok oldu. Doktorların hastalığının önüne geçememesi sonucunda Lauren Wasser’ın sağ bacağını kesmesi sonucu tüm kadınların bundan haberdar olmasını ve aynı kabusu yaşamamasını isteyen Wasser tüm kadınlar için bir mesaj yayınladı.

Başına gelen bu acı olayın sebebi kullandığı kadın pedi olan Wasser, bu pedler bir süre kullanıldığı takdirde çeşitli nedenlerden dolayı toksik şok sendromuna sebep oluyor. Hafife alınmayacak olan bu rahatsızlık kişinin uzuv kayıplarına dahi sebep olabiliyor.

Kullandığı ped markasına karşı savaş açan Lauren Wasser kesilen bacağının yerine takılan protez ile hayata devam ediyor. Bir hafta uyutulduktan sonra bir bacağını kaybeden 24 yaşındaki güzel model diğer bacağının da aynı tehlikeyi taşıdığını ve kadınların bu konuda çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here