MÜSLÜMAN İHTİYAR NOEL BABA OLDU

0
18

Adı Hüseyin, İngiltere’de yaşayan ihtiyar bir müslüman. Öyle bir davranışta bulundu ki tüm dünyaya örnek olacak nitelikte. Gür ve beyaz sakallara sahip bu ihtiyar adam 2013 Aralık ayında, yaşadığı İngiltere’de bir yokuştan inerken kendisini gören Alfie isimli çocuğun ona Santa (yani Noel Baba) diye seslenmesi ile hayatının jestini yaptı.

 Çocuğun esini duyan adam durup geri döndü ve ailesinden izin aldıktan sonra Alfie’ye bir miktar para verdi. Bunu gören küçük çocuk Hsüeyin’in Noel Baba olduğunu hepten inandı. O günden sonra her yıl başı zamanında ihtiyar Müslüman Alfie ve ablasına hediyeler götürüyor.

Bu seneki buluşmayı bir aile dostu fotoğraflayıp sosyal medya hesabından paylaşınca Hüseyin tüm İngiltere’nin kalbini kazandı. Soyadı açıklanmayan Hüseyin haberin duyulmasından sonra yüzlerce tebrik mektubu aldı. İngilizler bu yaşlı Müslümana sadece mektup değil çocuklara ulaştırması için iki çuval da hediye gönderdi. 

İslamın tüm dünyada yıpratılan imajını düzeltmek için sizce hangi yol daha başarılı olur? İngiltere’de yaşayan Hüseyin gibi kucaklayıcı olmak mı yoksa bazı kesimler gibi herkesi cehenneme göndermek mi? İslamın yıkılmak istenen imajını ayakta tutacak tek şey Müslümanlık iddiasında olanların davranışlarıdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here