TAKMA KİRPİKLER KESİN ÇÖZÜM MÜ?

1
32
takma kirpikler

 Bugün kadın veya erkek dış görünüşüne dikkat etmeyen yoktur sanırım. Güzel görünmek öz güvenimizi, sosyal hayatımızı, başarılarımızı kısacası her şeyimizi etkiler. Konu biz kadınlar olunca bu alanda çok daha detaycı ve titiz oluruz. Kirpiğimizi sevmesek takma kirpik yapacak kadar ileri gitmekten de çekinmeyiz 🙂 Onca makyaj malzemeleri, bakımlar, maskeler, peelingler bizim için üretilmiyor mu? Tabi ki bende bu çaba içerisindeyim. Her ne kadar dışarı çıkarken bu sefer doğal olayım desem de bi ruj süreyim bi rimel süreyim derken kendimi aynanın karşısında makyaj yaparken buluyorum ve o doğal olma seferi bir türlü gelmiyor.

Ancak bakımlı olmak her ne kadar vazgeçilmezimiz olsa da zaman denen gerçeği yadsıyamayız. Tamam bazen yadsırız 🙂 Ancak zamanı durdurma çabamız sonuç vermeyince bu durumu pratikleştirmek artık bizler için büyük bir önem arz etmeye başladı. Güzellik merkezlerinde bulunan bir çok alternatif kadınlar tarafından fazlasıyla ilgi görüyor. Kalıcı makyajlar, cilt bakımları, dolgular derken bugün artık kaş bile yaptırılabiliyor.

Peki bunları yaptırırken sonrasını ne kadar düşünüyoruz? Yalnızca o an güzel olmak umurumuzda fakat ileride nasıl bir sonucu olacağı hakkında bir fikrimiz var mı? Eğer bir fikriniz yoksa şahsımı teğet geçen bir tehlikeyi sizlerle paylaşayım. Böylece vaad edilen güzellik sonucunu beklerken hayatınızın şokunu yaşamayın.

Ben de bir süredir bir çok sosyal medya hesabımda gördüğüm ipek kirpiklere merak salmıştım. Kirpiklerim çok seyrek ve takma kirpik kullanmaktan hoşlanmıyorum. Çok yapay ve abartılı bi görüntüsü olduğunu düşünüyorum . Sanırım bu düşüncemde hemfikiriz. Neyse merak saldım ya yaptıracağım bu kirpikleri kararlıyım yani ama bir yandan da elimdeki üç beş kirpikten de olma korkusu var içimde, böyle gel gitlerle kararsız kararsız takılıyorum. Tabii ki internetten araştırma yapmayı ihmal etmedim, zaten başkaca da bir araştırma mecrası yok hayatımızda 🙁

Güzellik merkezlerinin sitelerine baksanız her şey harika asla sorun yaşamadan yelpaze gibi kirpikleriniz olur. E tabi onlara güvenip de emin olamadım yine. Ben böyle düşünürken bir arkadaşım gidip yaptırdı bu kirpiklerden. Güzel kaliteli bi yere gitti fiyatı diğerlerine göre daha pahalıydı, pahalıysa iyidir iç güdüsü hemen devreye girdi ve değil mi ki bir şey pahalıdır en güzeli o demektir bizim için.

İlk gördüm arkadaşımı gerçekten harika görünüyor. Göz makyajı yapmasına asla gerek yok. Böyle paspal bi şekilde dolaşsa bile sanki şık. Bir anda tüm uygulamayı kendi üzerimde canlandırdım, hayatım olmasa da kirpiklerim hızla gözlerimin önünden geçti. Gerçekten çok güzel kirpikleri olmuştu. Aynı şu resimdeki gibi bi fark yakaladı.

 

 Bu gerçekten ilk gördüğümde işte bu dediğim bir olaydı. Demek ki anlatılanlar doğruymuş her şey bu kadar basit. Her ne kadar bu kadar basit desem de yine ilk başvuru merkezimiz olan internetin başına geçtim. Evet her şey çok güzel oldu harika görünüyor ama bu canım kirpikleri yapıştırıcı ile tutturmuyorlar herhalde gözlerimize.

Peki nasıl oluyor ipek gibi kirpiklerin gözlerimiz ile buluşması? İşte burası biraz sabır ve cesaret istiyor. Zira bir hayli meşakkatli bir sürece benziyor. Bir kaç araştırma yaptığımda durumu en iyi ifade eden bir görsel yakaladım. İçimizin gittiği o kirpiklere kavuşmak için bizleri bekleyen süreç fotoğraftaki gibi bir durumu barındırıyor ne yazık ki:

 Tüm bu araştırmalarımdan sonra nihai kararımı verdim. Daha doğrusu nihai kararımı verdiğimi sandım. En kısa sürede gidip aynı kirpiklerden ben de yaptıracaktım. Kirpik piştisi olacaktık 🙂

Sağda solda nereye yaptırsam, aynı yere mi gitsem bende diye soruşturup bir yandan Türkan Şoray misali göz açıp kapadığımın hayallerine dalmıştım ki verilmiş sadakam varmış dediğim olay yaşandı.

O benim takdir ve kıskanmalarıma hedef olan 🙂 arkadaşım suratı bir karış çıka geldi. Yüzünden düşen bin parça misali. Bir kaç gün önce imrene imrene baktığım kirpiklerden şimdi yana yakıla dert ağlıyordu. Kirpikler doğal bir yol izlemediği için bir kaç gün sonra gözlerine batmaya başladı.

O ilk görüntüsünden eser yok eğri büğrü bir hâl aldılar. Yıkaması dert, uyuması dert sürekli bir acı çekme durumu. Derhal gidip çıkartıyorum bunları, makyajın canını seveyim dedi demesine lakin geri dönüşü öyle kolay olmadı. Benden olduğuna ihtimal vermiyorum ama kızcağız bildiğiniz nazara geldi. Kirpiklerini söktürmek için gitti fakat bu işlem esnasında kendi öz kirpiklerinden de oldu. Takma kirpiklerden önceki güzelliği de kaybolmuştu.

Evet bakımlı olmak, güzel görünmek ilk başta kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor fakat kolay yoldan para kazanmak nasıl ki pek mümkün değil öyle sihirli değnek ile güzellik vaadlerine de son derece temkinli yaklaşmakta fayda var. Arkadaşım gayet güzel olan öz kirpiklerini yitirdikten sonra ben aynı işlemi yapsam iki üç tane kirpiğimin yerinde yeller esecekti demek ki.

Siz siz olun son noktaya kadar makyajın kıymetin bilin. Baştan aşağı boya ile örtülmeye gerek yok tabi ama uzun vadeli kalıcılık vaad eden uygulamalara hemnececik atılmaktansa doğal bir makyajı yeğlemek daha iyi. (yazan: sümeyye / )

1 Yorum

  1. Normalde fazla Dikkatimi çekmez bu konular ama yazarın konuya hakimiyeti gayet iyi hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum erkek olmama rağmen Devamını bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here