YASTIK KILIFI YÜZÜNDEN KÖR OLUYORDU

0
45

Çin’de yaşanan olay duyanları hayrete düşürdü. Xu adında bir kadın rahatlığının kurbanı oluyordu. Habertürk’ün haberine göre Xu isimli kadın iki yıldır göz kuruluğundan muzdaripti. Bir doktora başvurmak yerine kendi bildiği göz damlaları ile durumu idare etmeye çalışan kadın artık gözlerini açamaz hale geldi.

 Gözlerindeki kaşıntılar dayanılmaz noktaya gelen kadının kirpikleri de birbirine yapışmaya başladı. Doktora gitmeye uzun süre direnen kadın hastalığın vardığı nokta ciddileşince ailesinin zoruyla bir hastaneye götürüldü.Yapılan muayene sonrasında doktorlar sonuçlara inanamadı. Çinli kadının kirpiklerinde  dünyada eşine az rastlanacak cinsten yüze yakın mite yani ev tozu akarı tespit edildi.
SEBEBİ İNANILIR GİBİ DEĞİL / Kadının her bir kirpiğinde ortalama ona yakın ev tozu akarı (mite) bulunuyordu. Ancak mesele burada bitmemişti çünkü doktorlar bu duruma sebep olan bir etken bilmiyorlardı. Çinli kadını kör olmanın eşiğine getiren olaya neyin sebep olduğunu araştıran doktorların merakını Xu’nun itirafı giderdi. Xu’nun hastalığına evinde kullandığı yastık kılıflarını tam beş yıldır yıkamaması sebep olmuştu. Basit bir alışkanlık gibi başlayan olay neredeyse bir kadını gözlerinden ediyordu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here