YILMAZ AİLESİ YIKILDI

0
35

Dün yaşanan bir olay Türk siyasetinde şok etkisi yarattı. Meclis’te bütçe görüşmeleri devam ettiği sırada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu söz alarak eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın sabah saatlerinde evinde başından vurulmuş olarak bulunduğunu duyurdu. Meclis o anda buz kesti ancak zaman geri döndürülemezdi. Vekillerden, Yılmaz ailesine başsağlığı dilekleri dile getirildi.

AİLE O SIRADA UÇAKTA İDİ / Olayın yaşandığı saatlerde baba mesut Yılmaz ve anne Berna Yılmaz Amerika’dan uçakla Türkiye’ye dönüyorlardı. Her şeyden habersiz olan Yılmaz ailesi uçakta olayın şokunu yaşamasınlar diye Türk yetkililer devreye girerek uçağın internetini kestirdiler. Böylelikle Yılmaz ailesi ülkeye dönene kadar olaydan haberdar olmadılar. 

BABASININ SİLAHI VARDI / Yavuz Yılmaz sabah saatlerinde eve gelen hizmetliler tarafından yatak odasında başından vurulmuş olarak bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri ise Yavuz Yılmaz’ın yanında babası Mesut Yılmaz’a ait olan bir silah buldu. İntihar şüphesi en güçlü ihtimal olsa da polis her seçeneği göz önünde bulunduruyor. 38 yaşında hayata veda eden Yavuz Yılmaz için ekonomik bunalımda olduğu söylentileri ortaya atıldı. 

İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ GERÇEĞİ AÇIKLADI / Ancak iddialar asılsızdı. Yavuz Yılmaz hakkındaki gerçeği anne Berna Yılmaz’ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu İstanbul Kent Üniversitesi açıkladı. Üniversitenin yaptığı açıklamada 38 yaşında aramızdan ayrılan Yavuz Yılmaz’ın bir süredir Temporal Lob Epilepsi hastalığından tedavi gördüğü ancak hastalığın artık ağır bir sürece girip felce doğru ilerlediği bu sebepten ötürü oğul Yılmaz’ın ağır stres altında olduğu ifade edildi.

Olayı İstanbul’a inince haber alan anne ve baba Yılmaz adeta yıkıldılar. Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz doğrudan oğullarının olduğu hastaneye koşarken eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın ayakta güçlükle durduğu gözlendi. Mesut Yılmaz hastaneden sonra evlerine geçerken anne Berna Yılmaz ise kontrol altında tutuluyor. Yavuz Yılmaz’ın cenazesinin pazartesi günü toprağa verilmesi bekleniyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here